حمایت دولت از کشاورزان بیجاری
16 مرداد 96
معاون فرماندار شهرستان بیجار در جلسه شورای خسارت کشاورزان گفت:دولت تدبیر و امید با توجه به خسارت بخش کشاورزی استان کردستان و بخصوص کشاورزان شهرستان بیجار، استهسال وام های خرید بذر کشاورزان در سال 1396 را به مدت 3 سال تمدید و کلیه سود و جریمه باز پداخت وام ها به کشاورزان بخشیده شد.معاون فرماندار شهرستان بیجار در جلسه شورای خسارت کشاورزان گفت:دولت تدبیر و امید با توجه به خسارت بخش کشاورزی استان کردستان و بخصوص کشاورزان شهرستان بیجار، استهسال وام های خرید بذر کشاورزان در سال 1396 را به مدت 3 سال تمدید و کلیه سود و جریمه باز پداخت وام ها به کشاورزان بخشیده شد.

محمد حسین محبیان در ادامه افزود: تولید گندم شهرستان بیجار، با توجه به خسارت های موجود، میزان برداشت به 130 هزار تن کاهش یافته و گندم خریداری شده توسط مراکز دولتی، بیش از 80 هزار تن نمی باشد و متأسفانه کیفیت گندم تولید شده از درجه متوسط برخوردار است.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و 950 میلیون ریال تا کنون به بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد گردیده است، بخش کشاورزی شامل تولید گندم، دام داری و مرغداری ها می باشد.

محبیان وعده خبر خوشی را در آینده برای حمایت از کشاورزان خسارت دیده عنوان نمود و گفت: در طی روزهای آینده طرحی توسط دولت ارائه خواهد گردید که برای بسیاری از کشاورزان، امید روزهای آسان را برای قشر زحمت کش جامعه خواهد بود.
نظر خود را ارسال کنید  ارسال برای دوستان  نسخه قابل چاپ

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت